Har du frågor?
Ring 031-260 290
Mån-Fre 9.00-17.00

Motionsexperten
Vad skall man välja? Vad passar mig? Jag har själv blivit frustrerad över att gå vilse i det gigantiska utbudet av redskap på Internet. Hur skall jag kunna bedöma om något är bra eller inte bara genom att se på en 5 x 5 cm bild på en hemsida? Det var så idén till Motionsexperten föddes.
Det är främst andra faktorer än rena produktspecifikationer som spelar in om en produkt är bra eller inte har vi märkt. Är de lättanvända, känns de sköna att träna på, finishen, går de ofta i sönder osv. Allt detta svarar inte produktspecifikationerna på.
Hur väljer vi ut produkterna
Kunskap är viktigtDärför säljer vi inte 1000 olika produkter, istället har vi valt att fördjupa oss i de få produkter vi säljer. De produkterna är det målsättningen att vi skall kunna utan och innan. Har du möjlighet är du välkommen att komma och hälsa på oss och själv testa redskapen i vårt testcentrum i Göteborg.
P.S. Är det någon annan produkt du söker så kan vi i de flesta fall plocka hem den till bra priser. De flesta produkterna har sina starka sidor, och beroende på användaren kan det variera vad som är optimalt för vem. D.S.
Amanda Göransson Är den person som är organiserad. Hon har bl.a. läst buisness studies i England och är en fena på simning. Det är hon som står för känslan i företaget.
|
FöretagetMotionsexperten / Avero AB Org nr: 556689-7384 Stålverksgatan 11 417 07 Göteborg Tel 031- 260 290 Fax 031-31 31 421 E-post info@avero.se |







